Ubezpieczenie mieszkania

Czy słyszałeś kiedykolwiek o olbrzymich i zaskakujących kosztach spowodowanych nieszczęśliwymi losowymi zdarzeniami, które doszczętnie zniszczyły czyjś dom i pozbawiły go całkowicie lub czasowo dachu nad głową? Wbrew powszechnie panującej opinii, tego typu pechowe sytuacje są dość częste i zdarzają się nawet w absolutnie nowoczesnych mieszkaniach o wysokim standardzie wykończenia oraz teoretycznie odpowiednio i profesjonalnie zabezpieczonych przez wszelkimi wypadkami.

Niefrasobliwy lub zapominalski sąsiad zostawiający po wyjściu z domu odkręcony kran lub włączoną kuchenkę, poważna awaria mechaniczna instalacji elektrycznej, czy zniszczenia powstałe na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych są właśnie tymi sytuacjami, w których ubezpieczenie nieruchomości jest jedynym, ratującym nas przed bankructwem, zabezpieczeniem – pozwalającym na sfinansowanie poważnego remontu.

Ubezpieczenie domu jest usługą zdecydowanie korzystną finansowo oraz względnie niedrogą w porównaniu do strat spowodowanych rożnego rodzaju katastrofami. Podpisanie formalnej umowy z profesjonalnym i wiarygodnym ubezpieczycielem jest poprzedzone fachową ekspertyzą przeprowadzoną przez wysoce wykwalifikowanego rzeczoznawcę, której owocem jest rzetelna i szczegółowa wycena naszej nieruchomości i określenie odpowiednich składek proporcjonalnie oddających istniejące ryzyko możliwych szkód oraz wartość omawianej nieruchomości.

Koszt każdej polisy jest ustalany całkowicie indywidualnie, ze względu na to, że każdy lokal cechuje się zupełnie odmiennymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami. Ponadto na cenę płaconych przez nas systematycznie składek wpływ mają również warunki techniczne budynku w którym znajduje się nasze mieszkanie, jego lokalizacji, tego jak dawno temu dom został oddany do użytku oraz czy lokal kiedykolwiek był miejscem uprzednich poważnych wypadków losowych. Ubezpieczenie mieszkania jest doskonałą i rozsądną inwestycją, która pozwoli nam przez długie lata niezwykle spać spokojnie, bez obaw o bezpieczeństwo naszego ukochanego gniazdka.

Na pytanie co daje i jaki jest zakres ubezpieczenia mieszkania i domu ? Na stronie : https://rf.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/ubezpieczenia-majatkowe-mieszkan-i-domow-assistance/Co_nam_daje_i_jaki_jest_zakres_ubezpieczenia_mieszkania_domu___1478
informuje Rzecznik Finansowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.